TWARZ

TWARZ

Lepiej Zapobiegać Niż Leczyć Chrypa.com - kompendium wiedzy

Lepiej Zapobiegać Niż Leczyć  Chrypa.com - kompendium wiedzy

zapalenie górnych dróg oddechowych

Zadbaj o głosPublished 16 września 2012 By redaktor

Większość osób uważa głos za coś oczywistego, a zdolność mówienia i komunikowania się za rzecz  przyrodzoną człowiekowi. Małe dziecko najpierw zaczyna głużyć, następnie gaworzyć, przechodząc do etapu pierwszych słów, zdań.

Głosu używa się przez całe życie – od pierwszego krzyku do ostatniego szeptu. Niestety dbanie o głos nie jest już tak oczywiste. Ci, którzy pracują głosem – nauczyciele, aktorzy, piosenkarze – uczą się emisji głosu.  Jednak nawet ich dopaść może chrypa, zapalenie gardła.

Nadmierne obciążanie strun głosowych może się skończyć bardzo nieprzyjemnymi chorobami gardła i organów mowy.  Również palenie papierosów, nieprawidłowa dieta czy różne choroby mogą zmienić nasz głos. Mówi się, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego należy zadbać o higienę głosu. Dostosowanie natężenia głosu, przerwy przy długim przemówieniu, popijanie wody czy ćwiczenia emisyjne sprawią, że głos posłuży nam długo i nie będzie sprawiał problemów, takich jak czasowa chrypka czy nawet zaniemówienie.

Zanik głosu – dowiedź się więcej

Posted in Chrypa, Gardło Tagged ból gardła, Chrypa, chrypka, Gardło, lepiej zapobiegać niż leczyć

Domowe sposoby na zapobieganie chrypiePublished 25 lipca 2011 By admin

Ponieważ chrypa to dolegliwość powstająca na ogół z powodu zbytniego obciążenia strun głosowych bądź też jako dodatkowy objaw innej choroby takiej jak infekcja górnych dróg oddechowych czy też zapalenie gardła warto poznać pewne domowe sposoby na złagodzenia nieprzyjemnego uczucia i na szybsze wyeliminowanie chrypy. Pamiętajmy, jednak że jeśli chrypa wynika z innych przyczyn np. chorób zakaźnych czy też innych dolegliwości trawiących nasz organizm to nie można odwlekać wizyty u specjalisty, gdyż powikłania wynikające z braku leczenia chorób powodujących chrypę mogą mieć duże znaczenie dla naszego zdrowia.

Co można zrobić aby zapobiegać chrypie oraz by złagodzić jej objawy? Przede wszystkim nie powinniśmy przeciążać naszego głosu, jeśli dużo przebywamy w pomieszczeniach, które są klimatyzowane to starajmy się nawilżać powietrze. Jeśli już dostaniemy chrypy to w złagodzeniu objawów może nam pomóc żucie owoców jarzębiny, powinniśmy też oczywiście jak najmniej mówić. Możemy próbować również inhalacji z olejku z szałwii bądź lawendy, jak i popijać gorące mleko z wymieszanym miodem. Kategorycznie należy wtedy rzucić palenie i powstrzymywać się od alkoholu gdyż negatywnie wpływa to na stan całej naszej krtani (nie mówiąc o stanie organizmu, który zatruty, ma mniej siły by walczyć z ewentualną chorobą, która chrypę wywołała). Jeśli metody te nie przynoszą żadnego rezultatu bądź nasza chrypa trwa więcej niż 2-3 tygodnie musimy udać się do lekarza specjalisty, który przeprowadzi odpowiednie leczenie.

Posted in Chrypa, leczenie Tagged Chrypa, grupy zawodowe, lepiej zapobiegać niż leczyć, palenie papierosów

(c)Copyrighted Chrypa.com – kompendium wiedzy, All Rights ReservedDownload from Medicine Wordpress themes Osteoporosis